Magento upgrade na verzi 2.4.7

Jak upgradovat Magento na verzi 2.4.7 pomocí Composeru

Magento pravidelně vydává aktualizace pro zvýšení výkonu, zabezpečení a přidání nových funkcií Vašeho e-shopu. V této příručce vás provedeme procesem upgradu Magenta na verzi 2.4.7 pomocí Composeru.

Než začnete:

Před zahájením procesu upgradu je nezbytné provést několik důležitých kroků:

 1. Zálohujte svá data: Proveďte kompletní zálohu souborů Magento, pokud již nyní neprovádíte zálohování alespoň na denní bázi.
 2. Zkontrolujte systémové požadavky: Ujistěte se, že váš server splňuje  systémové požadavky pro Magento 2.4.7. To zahrnuje kompatibilitu PHP, MySQL, Redisu a Magento 2.4.7 vyžaduje PHP 8.3, (popř. PHP 8.2), PHP 8.1 lze použít pouze po dobu upgradu.
 3. Dobře zvažte použití maintenance módu a používejte upgrade a následné testování více úrovní prostředí (vývojové, stage, produkční)
   

Kroky upgradu:

Chcete-li upgradovat Magento na verzi 2.4.7 pomocí aplikace Composer, postupujte takto:

 1. Zkontrolujte, že máte poslední verzi Composeru pomocí příkazu
composer self-update
 1. Aktualizujte Composer.json: Otevřete soubor composer.json a zadejte verzi Magento, na kterou chcete upgradovat. Aktualizujte tedy require sekci a nastavte verzi Magento na 2.4.7:
„require“: {
„magento/product-community-edition“: „2.4.7“
}
 1. Aktualizujte závislosti: Spusťte aktualizaci Composer pro stažení a instalaci nejnovější verze Magento a jejích závislostí(pokud nastane jakákoliv chyba, obraťte se na nás a my Vám rádi pomůžeme):
composer update
 1. Pokud vše proběhlo bez problémů, po aktualizaci vymažte cache spuštěním následujícího příkazu:
bin/magento cache:clean
 1. Aktualizujte schéma databáze a data pomocí následujícího příkazu:
bin/magento setup:upgrade
 1. Vygenerujte statický obsah: Nasaďte statický obsahu k aktualizaci frontendu (pokud používáte běžné šablony) spuštěním:
bin/magento setup:static-content:deploy -f
 1. Přeindexujte data, abyste zajistili správnou funkčnost:
bin/magento indexer:reindex
 1. Zkontrolujte logy: Nakonec zkontrolujte případné chyby v protokolech Magento nebo během procesu upgradu. Vyřešte všechny problémy, které mohou nastat. (toto doporučujeme udělat již před samotným upgradem na novější verzi). Pokud nevíte jak, obraťte se na nás.
   

Důležité kroky přípravy:

 • Před upgradem se ujistěte, že všechna rozšíření a přizpůsobení třetích stran jsou kompatibilní s Magento 2.4.7. Aktualizace kompatibility si ověřte u vývojářů rozšíření, jinak se update nepodaří.
 • Kompatibilita šablony: Ověřte, zda je váše šablony či frontend kompatibilní s verzí 2.4.7. I šablony mohou vyžadovat aktualizaci či úpravy, aby správně fungovaly s novou verzí.
 • Vlastní kód: Zkontrolujte všechny úpravy vlastního kódu, abyste zajistili kompatibilitu s Magento 2.4.7 a PHP 8.3. Důkladně testujte, abyste identifikovali a vyřešili všechny problémy.
 • Testování: Vždy nejprve proveďte upgrade na pracovním prostředí (stage, sandbox, lokálně), abyste odhalili případné problémy před upgradem produkčního serveru.
 • Po úspěšném otestování pokračujte v upgradu na živém webu.
   

Dodržováním těchto kroků a úvah můžete bezpečně upgradovat svůj obchod Magento na verzi 2.4.7, což zajistí hladký přechod s minimálními výpadky.

Novinky Magento 2.4.7

Upgrady platformy pro toto vydání zlepšují soulad s nejnovějšími osvědčenými postupy zabezpečení.

Magento Open Source 2.4.7 obsahuje následující upgrady platformy:

 • Kompatibilita s PHP 8.3. Tato verze zavádí podporu pro PHP 8.3. Magento Open Source nyní podporuje PHP 8.3 i 8.2. PHP 8.2 bude podporováno až do data ukončení služby (EOS) v prosinci 2025. Po prosinci 2025 by všichni obchodníci s nasazením 2.4.7 měli přejít na PHP 8.3, nicméně do té doby jistě vyjde další verze Magento 2.x
   

Magento Open Source 2.4.7 je stále kompatibilní s PHP 8.1 pouze pro účely upgradu. PHP 8.1 není podporováno a nedoporučuje se. Zdrojový kód Magento Open Source 2.4.7, všechna standardní rozšíření a všechna rozšíření vlastněná společností Adobe jsou kompatibilní s PHP 8.3.

 • Podpora RabbitMQ 3.13: Toto vydání je kompatibilní s nejnovější verzí RabbitMQ 3.13. Kompatibilita zůstává s RabbitMQ 3.11 a 3.12, které jsou podporovány do srpna 2024 a prosince 2024, ale společnost Adobe doporučuje používat Magento Open Source 2.4.7 pouze s RabbitMQ 3.13 již nyní.
 • Composer 2.7.x:  kompatibilita s Composer 2.2.x zůstává.
 • Varnish 7.4: Tato verze je kompatibilní s nejnovější verzí Varnish Cache 7.4. Kompatibilita zůstává s verzemi 6.0.xa 7.2.x, ale doporučujeme používat Magento Open Source 2.4.7 pouze s Varnish Cache verze 7.4 nebo verze 6.0 LTS.
 • Elasticsearch 8.11
 • OpenSearch 2.12 a OpenSearch 1.3
 • Redis 7.2
 • Knihovna extjs byla nahrazena nejnovější verzí jsTree.
 • Knihovna jquery/fileUpload byla odstraněna.
   

Všechny JavaScriptové knihovny a NPM závislosti v Magento Open Source kódu jádra byly aktualizovány na nejnovější dostupné verze. Všechny závislosti knihovny Laminas byly aktualizovány na nejnovější verzi, která je kompatibilní s PHP 8.3.

Pokud se během procesu upgradu setkáte s nějakými problémy nebo potřebujete pomoc, neváhejte se obrátit na náš tým s žádostí o podporu.

Sdílet:

Další reference

Poštovné zdarma

Náš projekt Poštovné zdarma je globální online tržiště, které nabízí širokou škálu zboží jako je oblečení, nářadí, hračky, bytové dekorace,

Číst dále

Shishapalace

Za prvé, bezpečnost. Naše partnerství se společností Shishapalace jsme zahájili migrací jejich platformy elektronického obchodování z Magento 1 na Magento

Číst dále